مراحل خرید ملک در پردیس

همان طور که می دانید مراحل خرید ملک و اقدامات اداری و قانونی آن در شهرهای مختلف می تواند کمی با شهر تهران تفاوت داشته باشد. پس توصیه اعتمادبنیان به شما مشتریان گرامی این است که قبل از خرید ملک در شهرهایی که تا کنون در آنجا خرید ملک نداشته اید، حتما قبل از امضای قرارداد با شرایط قانونی و اداری آن شهر آشنا شوید.

در ادامه مراحل خرید ملک در شهر پردیس را توضیح می دهیم که ممکن است تفاوت هایی با مراحل خرید ملک در تهران داشته باشد. امیدواریم که با رعایت موارد زیر، معامله ای پرسود و بدون ریسک داشته باشید.

در ابتدا مراحل خرید مسکن مهر را توضیح داده ایم؛ به دلیل اینکه از ۸ فاز مسکونی پردیس (فازهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۸، ۹، ۱۱)، تعداد ۴ فاز آن کاملا مسکن مهر هستند(فازهای ۵، ۸، ۹، ۱۱) و بخش زیادی از فاز ۳ نیز مسکن مهر است و احتمالا یکی از سوالات مهم اغلب متقاضیان خرید ملک در پردیس این است که چگونه در پردیس خانه بخریم؟

نقشه پردیس

مراحل خرید مسکن مهر در پردیس

خریدار مسکن مهر در پردیس پس از جستجو و انتخاب ملک مورد نظر خود برای خرید باید مراحل ذیل را طی نماید.

  1.  ابتدا به همراه فروشنده (یا مشاور املاک) برای استعلام اصالت ۵ برگی باید به کارگزاری مسکن مهر شرکت عمران پردیس واقع در میدان عدالت، خیابان فروردین جنوبی مراجعه نماید.
  2.  همچنین از فروشنده پرینت به روز پرداختی ها را از بانک مسکن مطالبه نماید.
  3.  از انجایی که بانک ها چک رمزدار (چک تضمینی) را برای مبالغ بالای ۲۰۰ میلیون تومان فقط با ارائه مبایعه نامه به متقاضی می دهند، لازم است با مراجعه به دفاتر املاک معتبر بین خریدار و فروشنده مبایعه نامه نوشته شود و مقداری از ثمن معامله با توافق طرفین پرداخت شود و همچنین در بندهای مبایعه نامه برای اینکه حقوق طرفین ضایع نشود مبلغی به عنوان خسارت و ضرر و زیان در نظر گرفته شود.
برق مسکن مهر

۴.  سپس به دفترخانه اسناد رسمی شهر پردیس مراجعه نموده و از فروشنده وکالت بلاعزل و همچنین صلحنامه و یا اقرارنامه بگیرد. توصیه می شود که از انجام معامله در دفاتر اسناد رسمی خارج از شهر پردیس خودداری شود؛ به دلیل اینکه نکاتی که دفترخانه های شهر پردیس در وکالت نامه ذکر می کنند مخصوص شهر پردیس است و بسیار مهم است و ممکن است دفترخانه های شهرهای دیگر از این موارد اطلاعی نداشته باشند و آنها را در وکالت نامه ذکر نکنند و در آینده مشکلات قانونی برای خریدار یا فروشنده ایجاد شود.

۵. چک تضمینی تسویه مبلغ معامله، فقط هنگام امضا وکالت نامه، مبایعه نامه و صلحنامه محضری در دفتر خانه با گرفتن رسید در حضور شاهدین به فروشنده تحویل داده می شود.

۶.  بعد از این، خریدار میبایست با در دست داشتن مدارک، مراحل به نام زدن مسکن مهر را به شرح ذیل طی نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با موارد قابل توجه در خرید خانه به  لینک زیر مراجعه فرمایید.

چگونه مسکن مهر را به نام بزنیم؟

  • خریدار مسکن مهر پردیس برای به نام زدن مسکن مهر خود، ابتدا باید به سامانه خدمات الکترونیک شرکت عمران پردیس به نشانی pardis.city مراجعه نماید.
  • با ورود به قسمت متقاضیان مسکن مهر برای نقل و انتقالات نوبت بگیرید. مخاطبین گرامی مجموعه اعتماد بنیان توجه فرمایند که در قسمت متقاضیان مسکن مهر میبایست در قسمت نام کاربری شماره ملی و در قسمت کلمه عبور قسمت عددی سریال شناسنامه نفر اول(فردی که سند پنج برگی در ابتدا به نام او بوده است) را وارد نمایند.
شهر پردیس
  • پس از اخذ نوبت اینترنتی، در تاریخ اعلام شده متقاضی میبایست به همراه مدارک مربوطه به کارگزاری مسکن مهر شرکت عمران پردیس کارگزاری سالن ۲مراجعه نماید و تشکیل پرونده دهد.
  •  پس از مراجعه به کارگزاری و تشکیل پرونده متقاضی جهت جابجایی ضامن(در صورتی که وام مسکن مهر تسویه نشده باشد) به بانک مسکن معرفی می شود.
  •  پس از ارائه ضامن به بانک مجددا به کارگزاری مسکن مهر مراجعه نموده و با پرداخت هزینه های مربوطه، نقل و انتقالات نهایی صورت می گیرد و نام مالک جدید در سند پنج برگی ثبت می شود.

مدارک جهت نقل و انتقالات ثانویه مسکن مهر به شرح زیر میباشد.

اصل و کپی دفترچه ۵برگی
اصل و کپی مدارک شناسایی(کارت ملی و شناسنامه)
 اصل و کپی وکالتنامه
 پرینت حساب بانکی