فاز ۱ پردیس

در این مقاله قصد داریم که به معرفی و تاریخچه فاز ۱ پردیس، نقشه فاز یک، ساختار کلی ساختمان ها، آپارتمان سند دار در فاز ۱، امکانات آموزشی، درمانی، تجاری و نحوه دسترسی و حمل و نقل عمومی و محله های فاز ۱ پردیس بپردازیم.

معرفی و تاریخچه فاز ۱

فاز ۱ یک شهر جدید پردیس قدیمی ترین بخش این شهر می باشد و تراکم جمعیت بالایی دارد. این فاز دارای واحدهای آپارتمانی و خانه های ویلایی است که بخش قابل توجه آن قدیم ساز (بالای ۲۰ سال ساخت) است و اکثر املاک سنددار پردیس در این فاز می باشد. با توجه به وجود امکانات شهری و رفاهی کافی شامل مجتمع های تجاری و اداری، سینما، بانک ها، سازمان های دولتی در این فاز و سنددار بودن املاک آن، تقاضای بالایی برای املاک فاز یک پردیس وجود دارد.

نقشه فاز ۱ پردیس

طبق نقشه فاز ۱ پردیس شهر جدید در شرق فاز ۲ و غرب فاز ۳ قرار دارد.

نقشه هوایی فاز 1 پردیس

موقعیت فاز ۱ پردیس

لوکیشن فاز یک شهر جدید پردیس را اینجا ببینید.

ساختار کلی ساختمان های فاز ۱ پردیس

فاز ۱ در مرکز شهر جدید پردیس، با دسترسی خیلی خوب و امکانات شهری و رفاهی، تبدیل به یکی از بهترین فازهای پردیس برای سکونت شده است. ساختار قدیمی فاز به صورت ساختمان های حداکثر ۴ طبقه و با نمای آجر ۳ سانتی می باشد که اغلب ساختمان های ۴ طبقه بدون آسانسور می باشند. برخی ساختمان ها دارای پارکینگ مسقف هستند ولی بیشتر آنها پارکینگ محوطه شهرک دارند.

سال ساخت و سن بناها در فاز ۱ شهر جدید پردیس(منظور بیشتر مجتمع های مسکونی است)، تنوع زیادی ندارد و اغلب آنها قدیمی ترین ساختمان های شهر پردیس هستند که به صورت میانگین قدیمی ترین آنها ۲۳ سال و جدیدترین آنها ۵ سال ساخت هستند. در حال حاضر ساختمان های نوساز که به صورت مجتمع باشند، در فاز ۱ نداریم.

در قسمت شمالی فاز (خیابان فروردین شمالی) که بافت جدیدتری نسبت به بخش جنوبی فاز (خیابان فروردین جنوبی) دارد، خانه های ویلایی زیادی وجود دارد که از ۲۵ سال ساخت تا نوساز یافت می شوند.

مجتمع مسکونی نوسا (الماس قرن)

مجتمع مسکونی نوسا که به آن الماس قرن هم می گویند در بخش شمالی فاز ۱ شهر پردیس توسط تعاونی نیروی انتظامی (ناجا) در دهه ۱۳۹۰ شمسی ساخته شده اند و بالای ۵ طبقه بوده و آسانسور نیز دارند. متراژ واحدها متفاوت است و تعدادی از واحدها (نه تمامی آنها) پارکینگ مسقف دارند.

آپارتمان سنددار در فاز ۱ پردیس

اگر به دنبال آپارتمان سند دار ارزان قیمت در شهر پردیس هستید، فاز ۱ پردیس بهترین گزینه است. چرا که تنها فازی در پردیس هست که سند تک برگ رسمی را می شود با هزینه ای حدود ۱۲ میلیون تومان و پیگیری حدودا ۲۰ روزه طی حدودا ۴۰ روز برای ملکی که مشکل نداشته باشد، دریافت کرد.

البته دقت کنید که مجتمع های مسکونی نوسا (مجتمع های الماس قرن) که برای تعاونی نیروی انتظامی (ناجا) هستند، دارای سند نمی باشند.

امکانات فاز ۱ شهر جدید پردیس

در ادامه به امکانات آموزشی، درمانی و تجاری فاز ۱ پردیس می پردازیم.

مراکز آموزشی فاز ۱ پردیس

برخی از مراکز آموزشی فاز ۱ شهر جدید پردیس مرکز آموزشی امام جعفر صادق در مقطع متوسطه پسرانه، مرکز آموزشی خدیجه کبری مقطع متوسطه دخترانه، مرکز آموزشی دبستان دخترانه اندیشه دانش(غیر دولتی)، مدرسه منتظران قائم در مقطع متوسطه پسرانه(غیر دولتی)، مدرسه ابتدایی پسرانه امام جعفر صادق، مرکز آموزشی اندیشه دانش مقطع متوسطه دخترانه(غیر دولتی)، دبستان پسرانه فطرت ۲، مرکز آموزشی شهید بهشتی مقطع متوسطه پسرانه، دبستان دخترانه فریار(غیر دولتی)، دبستان دخترانه حضرت معصومه ۱ و ۲ می باشند.

مجتمع های درمانی فاز ۱ پردیس

دو مجتمع درمانی در فروردین جنوبی و یک کلینیک پزشکی در فروردین شمالی قرار دارند. تعداد زیادی داروخانه و آزمایشگاه پزشکی در فاز ۱ پردیس می باشد که داروخانه دکتر فرشادی در ضلع غربی میدان عدالت شبانه روزی می باشد.

مجتمع های تجاری و فروشگاه های فاز ۱ پردیس

مجتمع های تجاری و فروشگاه های زیادی در فاز ۱ وجود دارد که تمامی امکانات مورد نیاز شهروندان را به صورت کامل فراهم می کنند. به عنوان مثال مجتمع های تجاری ولیعصر، جام جم و کوروش در میدان عدالت تقریبا دارای تمامی مشاغل می باشند.

سینمای جام جم شهر پردیس هم در این فاز در ضلع شمالی میدان عدالت قرار دارد.

سینمای جام جم فاز 1 پردیس

کلانتری

کلانتری ۲۰۷ پردیس در خیابان فروردین شمالی قرار دارد.

نحوه دسترسی و حمل و نقل عمومی

دسترسی محلی این فاز از تمامی فازها بهتر و آسان تر است و با چندین بلوار از شمال، مرکز و جنوبی به فاز ۳(شرق) و فاز ۲(غرب) مسیر دارد. به غیر از مجتمع مسکونی نوسا(الماس قرن) که تاکسی و مسافربرهای شخصی کمتر تردد دارند، در بخش های دیگر فاز وسایل نقلیه عمومی به راحتی در دسترس می باشند.

اتوبوس های پردیس که از فاز ۴ پردیس (شرق پردیس) به میدان امام در فاز ۲ و سپس میدان نوبنیاد تهران و ایستگاه فرهنگسرای مترو تهران و بالعکس تردد دارند، در میدان عدالت (مرکز فاز یک) ایستگاه دارند.

میدان اعتماد فاز 1 پردیس

نحوه دسترسی به تهران

جهت رفت و آمد به تهران می توان از طریق تاکسی ها و مسافربرهای شخصی داخل فاز به میدان امام پردیس رفت و از آنجا با تاکسی ها یا اتوبوس های خطی میدان نوبنیاد، متروی فرهنگسرا (فرهنگسرای اشراق) و چهارراه تهرانپارس به تهران مراجعت کرد.

همچنین در میدان عدالت اتوبوس های میدان نوبنیاد تهران و ایستگاه فرهنگسرای مترو تهران و تاکسی ها ایستگاه دارند.

میدان عدالت فاز 1 پردیس

محله های فاز ۱ پردیس

معروف ترین خیابان فاز ۱، خیابان نیایش در فروردین جنوبی می باشد که به کوچه مسجد نیز معروف است. در این خیابان یک فروشگاه بزرگ، تعداد زیادی میوه فروشی، فروشگاه مرغ و گوشت، نانوایی و دو پاساژ با کلیه امکانات و دو پارکینگ عمومی موجود هست که بعد از ظهرها جهت خرید شهروندان، دارای تردد بالایی می باشد.

نقشه محله های فاز 1 پردیس

سوالات متداول در مورد فاز ۱ پردیس

برای بررسی نقشه فاز ۱ پردیس به سایت املاک اعتماد بنیان مراجعه فرمایید.

برای خرید ملک در فاز ۱ پردیس به خرید و فروش آپارتمان ، خانه و ملک مسکونی در فاز ۱ پردیس مراجعه فرمایید و بودجه مورد نیاز در خرید ملک را بررسی کنید.

فاز ۱ در مرکز شهر جدید پردیس، با دسترسی خیلی خوب و امکانات شهری و رفاهی، تبدیل به یکی از بهترین فازهای پردیس برای سکونت شده است. ساختار قدیمی فاز به صورت ساختمان های حداکثر ۴ طبقه و با نمای آجر ۳ سانتی می باشد که اغلب ساختمان های ۴ طبقه بدون آسانسور می باشند. برخی ساختمان ها دارای پارکینگ مسقف هستند ولی بیشتر آنها پارکینگ محوطه شهرک دارند.

مراکز آموزشی، مجتمع های درمانی، مجتمع های تجاری و فروشگاه ها و کلانتری از امکانات بارز فاز ۱ محسوب می شوند. برای بررسی های بیشتر در مورد فازها به مقاله بهترین فاز پردیس مراجعه فرمایید.